Voo Voo, Katarzyna Nosowska i Krzysztof Zalewski grają Anawę

16 października 2020
ok. 2 minut czytania

Współczesne autorskie wersje ponadczasowych przebojów Marka Grechuty i zespołu Anawa przygotowali: Wojciech Waglewski, Katarzyna Nosowska, Krzysztof Zalewski, Hubert \”Spięty\” Dobaczewski, Katarzyna \”Kasai\” Piszek oraz muzycy zespołu Voo Voo. Premierowe wykonanie ich interpretacji odbędzie się 24 października w ramach festiwalu Soundedit \’20 w Łodzi. Transmisja
tego wydarzenia zostanie również udostępniona w sieci.

– Niestety, nigdy nie spotkałem i nie słyszałem Marka Grechuty na koncercie – wspomina Wojciech Waglewski. – Grałem za to lata całe w Osjanie, który stanowił kiedyś trzon Anawy. Realizacja koncertu Anawa 2020 wynika z mojego przekonania o konieczności utrzymywania ciągłości polskiej tradycji muzycznej, bo tylko dzięki temu wybijemy się na niepodległość twórczą. Do
projektu zaprosiłem artystów, którzy nie dość, że umieją śpiewać, to w dodatku posiadają wyrazistą osobowość. A czy utwory Grechuty zachowały swą uniwersalność? Mam nadzieję, że odpowiedź na to pytanie przyniesie koncert… Choć dla mnie jest ona oczywista.

Bilety na festiwal kosztują 149 złotych, można je kupić w kasie Klubu Wytwórnia, w sieci salonów Media Markt oraz na stronach bilety24.pl, ticketmaster.pl i nck.bilety24.pl. Możliwość obejrzenia samego koncertu Anawa 2020 kosztuje 20 złotych.

Kompilacja \”Anawa 2020\” będzie dostępna w sprzedaży od 23 października w księgarni NCK, sklepie internetowym ART2 Music Shop i w Empiku. Wydawnictwo promuje utwór \”Zadymka\”.

Oto tracklista tej płyty:

1. Voo Voo – Stoją gorzkie pagórki: Intro
2. Voo Voo & Katarzyna Nosowska – \”Zadymka\”
3. Voo Voo & Kasai – \”Niepewność\”
4. Voo Voo & Krzysztof Zalewski – \”W dzikie wino zaplątani\”
5. Voo Voo & Spięty – \”Twoja postać\”
6. Voo Voo & Krzysztof Zalewski i Kasai – \”Nie dokazuj\”
7. Voo Voo & Spięty i Kasai – \”Będziesz moją panią\”
8. Voo Voo & Kasai – \”Piosenka\”
9. Voo Voo – \”Korowód\”