Voo Voo nagrywa i wydaje książkę

14 grudnia 2016
ok. 1 minuta czytania

Na potrzeby książki zatytułowanej „Voo Voo Dzień Dobry Wieczór”, Piotr Metz przeprowadził rozmowy z Wojciechem Waglewskim i pozostałymi członkami zespołu. Powstała w ten sposób fascynująca historia jednego z największych fenomenów polskiej muzyki, ale także szczera i głęboka opowieść o funkcjonowaniu skomplikowanego organizmu, jakim jest rockowa kapela. Wydawnictwo zawiera mnóstwo nieznanych szczegółów i anegdot z 30-letniej historii zespołu, bogatą dokumentację fotograficzną, w tym wiele archiwalnych zdjęć po raz pierwszy udostępnionych do publikacji.

Tymczasem muzycy od 9 grudnia przebywają w studiu, gdzie szykują materiał na kolejny longplay. Na Facebooku formacji pojawiły się krótkie klipy dokumentujące sesję.

Voo Voo to zespół założony w 1985 roku przez Wojciecha Waglewskiego. Od początku był uważany za kontynuację rozpoznawalnej grupy Morawski-Waglewski-Nowicki-Hołdys. W tej chwili tworzony przez czołowych polskich muzyków, którzy na co dzień mocno są związani z rockiem i jazzem. Grupa doskonale łączy różne gatunki muzyczne i może pochwalić się ogromnym dorobkiem, ponad 30 albumów. Ostatnia regularna płyta Voo Voo to „Dobry wieczór” z października 2014 roku. W lipcu 2015 roku ukazał się zestaw „Placówka ’44” nagrany przez Voo Voo i zaproszonych artystów z okazji 71. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.