Waglewski Fisz Emade i ich czarno-biała Ziemia

21 września 2020
ok. 2 minut czytania

– \”Ziemia\” jest utworem refleksyjnym, ponieważ nastroje mamy refleksyjne – mówi Wojciech Waglewski. – Jesteśmy ludźmi już dorosłymi, a wraz z dorosłością przychodzi czas na powagę. Płyty, które nagrywamy rodzinnie w ogóle są płytami bardzo poważnymi. W naszych piosenkach mówimy o relacjach z bliskimi, z dziećmi czy z naszymi kobietami – ale też ze światem w ogóle. Wiadomo jak wyglądają obecnie nastroje polityczno-społeczne na świecie, nie jest to czas najbardziej sprzyjający radości, a przecież to my sami sobie gotujemy ten los. To myśmy w dużej mierze przyczynili się do tego, co się dzieje w ekologii i w funkcjonowaniu tego świata. Przyczyniliśmy się pośrednio do tego, że ten świat nas zaatakował i będzie atakował pewnie coraz mocniej.

Za klimatyczny, czarno-biały teledysk odpowiada Weronika Izdebska. Z efektem można zapoznać się poniżej.

Album \”Duchy ludzi i zwierząt\” ukaże się 9 października 2020 roku. Na trzeciej płycie, muzycy poruszają się pomiędzy utworami spokojnymi i refleksyjnymi, aż do dynamicznych, wręcz radosnych brzmień, i jak na Waglewskich przystało – zręcznie przy tym wymykając się gatunkom muzycznym. Szerokie spojrzenie na muzykę, jakie prezentują Wojciech, Bartosz Fisz i Piotr Emade Waglewscy, po raz kolejny zaowocowało mocnym albumem, o silnym artystycznym wyrazie.

Fani poprzednich płyt zespołu z pewnością znajdą na \”Duchach ludzi i zwierząt\” brzmienia znane wcześniej, charakterystyczne dla zespołu, ale jak mówi Wojciech Waglewski: \”Nasze nowe piosenki są inne niż stare, ładniejsze. Płyta też będzie ładniejsza i inna…\” 

Oto tracklista:
1. Ziemia
2. Słowo
3. Na Księżyc
4. Nielegalny kolor
5. Chciałbym
6. Król
7. Pościg
8. O liczeniu
9. Smok
10. Gęby
11. Dobre rzeczy

Za miks odpowiada Emade, za mastering Jacek Gawłowski. Kompozycje autorstwa Waglewski Fisz Emade. Autorką zdjęcia wykorzystanego na okładkę singla jest Weronika Izdebska, odpowiada ona jednocześnie za całą oprawę zdjęciową albumu \”Duchy ludzi i zwierząt\”.