Wardruna zagra w Polsce w 2021 roku

11 sierpnia 2020
ok. 1 minuta czytania

Wardruna miała wystąpić w naszym kraju w maju tego roku, ale z powodu koronawirusa, koncerty przełożono na przyszły rok.

Wśród nowych koncertów w 2021 roku są trzy polskie daty: 7 listopada, Warszawa (Palladium), 8 listopada, Kraków (ICE Congress Center) i 9 listopada, Poznań (Sala Ziemi). Bilety zakupione na koncerty w Krakowie i Poznaniu, które miały odbyć się w 2020 roku zachowują ważność w 2021 roku.

Podczas przyszłorocznej trasy Wardruna promować będzie nowy album \”Kvitravn\” (Biały Kruk), który ukaże się w 2021 roku. Płyta \”Kvitravn\” kontynuuje opowieść Wardruny tam, gdzie zakończyła ją trylogia Runaljod, stanowi jednak nowy rozdział w rozwoju unikalnego brzmienia zespołu. Bogate brzmienie nowej płyty Wardruny nie wynika jedynie z użycia historycznych instrumentów takich jak kravik lira, tagelharpha, róg czy flet, ale jest też związane z gościnnym udziałem znanych norweskich artystów ludowych jak Kirsten Bråten Berg. Jedenaście utworów na płycie \”Kvitravn\” opowiada historie pełne nordyckiej magii, zwierząt przewodników, natury oraz mądrości, która przebija przez mity, sagi i pieśni Północy.