Waxahatchee nigdy się nie pomyliła

8 czerwca 2017
ok. 2 minut czytania

Piosenka „Never Been Wrong” stanowi punkt wyjścia dla nowego albumu Waxahatchee. Łączy w sobie gniew i delikatność, które przeplatają się przez kolejnych dziewięć utworów zawartych na płycie „Out in the Storm”. „Never Been Wrong” można posłuchać pod tym adresem.

– Pisząc „Never Been Wrong” przypomniałam sobie, jakie uczucia towarzyszyły mi, kiedy byłam nastolatką. Jak wtedy pisało mi się piosenki. To przypomina moment, kiedy kończysz kłótnię, odchodzisz i dopiero wtedy przychodzą do głowy wszystkie rzeczy, które powinno się powiedzieć. Ta piosenka jest smutna i wściekła. Wydaje mi się, że przeżywając te uczucia jednocześnie, czułam się jeszcze bardziej zmotywowana – mówi Katie.

Piosenka zapowiada album „Out in the Storm”, którego premierę zaplanowano na 14 lipca.

– To bardzo szczera płyta o czasie, w którym nie byłam za bardzo szczera z samą sobą – mówi Katie. – Opowiada o troszczeniu się o siebie i upominaniu się o swoją autonomię. Kiedy rozumiemy, co nas uszczęśliwia, łatwiej zauważyć, co nas zasmuca.

Płytę „Out in the Storm” Katie nagrywała ze swoją siostrą bliźniaczką Allison (klawisze i gitara), Katie Harkin (koncertową gitarzystką Sleater-Kinney), Katherine Simonetti i Ashley Arnwine.

Tracklista:
1. Never Been Wrong
2. 8 Ball
3. Silver
4. Recite Remorse
5. Sparks Fly
6. Brass Beam
7. Hear You
8. A Little More
9. No Question
10. Fade

W ramach promocji wydawnictwa Waxahatchee wystąpi w Polsce. Katie Crutchfield będzie jedną z gwiazd festiwalu Soundrive, który odbędzie się w dniach 31 sierpnia – 2 września w klubie B90 w Gdańsku.