Waxahatchee z nową piosenką i płytą przed wizytą w Polsce

24 kwietnia 2017
ok. 2 minut czytania

Utwór „Silver”, jak tłumaczy Katie, opowiada o poddawaniu samemu siebie najróżniejszym próbom i o tym, co może z tego wyniknąć. Do piosenki zrealizowano teledysk, którego autorką jest Catherine Elicson. Wideo można zobaczyć pod tym adresem.

Piosenka zapowiada album „Out in the Storm”, którego premierę zaplanowano na 14 lipca. – To bardzo szczera płyta o czasie, w którym nie byłam za bardzo szczera z samą sobą – opowiada Katie. – Opowiada o troszczeniu się o siebie i upominaniu się o swoją autonomię. Kiedy rozumiemy, co nas uszczęśliwia, łatwiej zauważyć, co nas zasmuca.

Płytę „Out in the Storm” Katie nagrywała ze swoją siostrą bliźniaczką Allison (klawisze i gitara), Katie Harkin (koncertową gitarzystką Sleater-Kinney), Katherine Simonetti i Ashley Arnwine.

W ramach promocji wydawnictwa Waxahatchee wystąpi w Polsce. Katie Crutchfield będzie jedną z gwiazd festiwalu Soundrive, który odbędzie się w dniach 31 sierpnia – 2 września w klubie B90 w Gdańsku. W ramach festiwalu wystąpią również: Sevdaliza, Princess Nokia, The Picturebooks, Ritualz, Artificial Pleasure, Ralph Kamiński, Shaârghot, So Slow, White Starlite, Grave Pleasures, Pill, Cakes Da Killa, Get Your Gun, Dead, Not Pretty Enough, Rara, Mayatri, Lutownica i A/T/O/S.

Soundrive Fest to jeden z nielicznych polskich festiwali promujących młodą muzykę alternatywną. Impreza odbywa się w klubie B90, który mieści się w industrialnej przestrzeni Stoczni Gdańskiej.

Bilety:
I Pula karnetów – 70 zł WYPRZEDANA
II Pula karnetów + CD Soundrive Fest 2014 gratis – 80 zł
III Pula karnetów + CD Soundrive Fest 2015 gratis – 90 zł
IV Pula karnetów + CD Soundrive Fest 2016 gratis – 100 zł