Weronika Rosati, Piotr Rogucki, Piotr Adamczyk i Olga Bołądź mierzą się z „Hamletem” przy dźwiękach Skubasa i Leskiego

25 maja 2016
ok. 1 minuta czytania

To odważny eksperyment, w którym wzięło udział ponad 20 popularnych aktorów i aktorek. Postanowili oni zmierzyć się z monologiem wszech czasów „Być albo nie być”.

Przedstawienie zostanie zaprezentowane 10 czerwca w Pałacu Szustra (ul. Morskie Oko 2) w Warszawie.

– Spektakl bez teatralnej dosłowności – zapowiadają twórcy. – Monolog Hamleta jako wyznanie. Jeden tekst dramatyczny w wielu wykonaniach: kobiet i mężczyzn, matek i z singli, dwudziesto- i czterdziestolatków. Jak mówi Hamlet, gdy czuje się spełniony, a jak, gdy przepełnia go smutek? Jak, gdy się w kimś kocha i kiedy sobie żartuje?

W roli głównej pojawi się Julian Świeżewski. Ponadto występują Adam Ferency, Piotr Adamczyk, Agnieszka Żulewska, Grzegorz Damięcki, Jarosław Boberek, Sebastian Cybulski, Antoni Pawlicki, Ewa Konstancja Bułhak, Katarzyna Kwiatkowska, Mariusz Odwarzny, Redbad Klijnstra, Bartosz Gelner, Rafał Mohr, Rafał Fudalej, Olga Bołądź, Katarzyna Herman, Przemysław Bluszcz, Weronika Rosati, Piotr Rogucki, Eryk Lubos, Mateusz Janicki, Katarzyna Pośpiech, Joanna Rucińska i Maciej Dmochowski.

Leski i Skubas na żywo wykonywać będą muzykę.

Zapowiedź projektu można sprawdzić pod tym adresem.

„Hamlet#casting” jest częścią globalnego programu #ShakespeareLives

Za scenariusz i reżyserię odpowiada Anna Król.

Na spektakl obowiązują bezpłatne wejściówki, które można zarezerwować wysyłając e-mail na adres: [email protected] lub pod numerem: + 22 499 10 10. Liczba miejsc jest ograniczona.