Westernowy klip Becka z udziałem jego dzieci

13 września 2016
ok. 1 minuta czytania

Surrealistyczny obrazek powstał do singla „Wow”. Wideo, w którym dzieje się sporo dziwnych rzeczy, utrzymane jest w westernowej stylistyce, ale nie tylko. W klipie pojawiają też dzieci amerykańskiego muzyka Cosimo i Tuesday Hansenowie, a także artyści Sam Cannon, Randy Cano, Andy Gregg, David McLeod, John McLaughlin, Jess Rona i Steve Smith. Za kamerą stanął Grady Hall. Wideo można obejrzeć pod tym adresem.

Utwór „Wow” ukazał się w czerwcu jako zapowiedź nowego, niezatytułowanego jeszcze albumu. Longplay ukaże się 21 października. Nad brzmieniem czuwa Greg Kurstin, znany ze współpracy z Sią czy Adele. Wśród inspiracji Amerykanin wymienia The Strokes czy Talking Heads.

Beck to jeden z czołowych przedstawicieli amerykańskiej alternatywy. Popularność przyniósł mu singel „Loser” (1994). Najważniejsze albumy artysty to „Odelay” i „Sea Change” – magazyn „Rolling Stone” obydwa zamieścił w rankingu najważniejszych płyt wszech czasów. W swej twórczości sięga po folk, funk, soul, hip-hop, alternatywny rock, country i psychodelię. Dorobek Amerykanina zamyka longplay „Morning Phase”, który miał premierę 21 lutego 2014 roku.