Westlife i Ronan Keating też chcieli być w Band Aid 20

18 listopada 2004
ok. 1 minuta czytania

Nicky Byrne z grupy Westlife przyznał w rozmowie z dziennikiem „Daily Star”, że był rozczarowany faktem, iż nie mógł wziąć udziału w nagraniu nowej wersji charytatywnego przeboju „Do They Know It’s Christmas?”. – Nie stanowilibyśmy konkurencji dla zespołów U2 czy Coldplay, ale sam udział w tej akcji byłby czymś fantastycznym – stwierdził Byrne. – Oddalibyśmy wszystko, aby znaleźć się na tym singlu.

Także Keating nie kryje zawodu. W programie „Richard And Judy Show” Irlandczyk oświadczył, że organizatorzy projektu Band Aid 20 nie byli zainteresowani wykonawcami muzyki pop, tylko artystami, którzy „są cool”. – Jeśli to zadziała, w porządku, ale w końcu chcą zarobić pieniądze, więc powinni wziąć nas pod uwagę – wyjaśnił swój punkt widzenia piosenkarz.

Przypomnijmy, że nowe wykonanie „Do They Know It’s Christmas?” powstało za sprawą m.in.: Chrisa Martina, Paula McCartneya, Jamelii, Skye z Morcheeby, Beverley Knight, Shaznay Lewis (ex-All Saints), Ms. Dynamite, Joss Stone, Roisin Murphy z Moloko, Dizzee Rascala, a także członków kapel Keane, Sugababes, Snow Patrol, The Thrills i Feeder. Robbie Williams i Dido nie mogli stawić się w Anglii, więc zaśpiewali z Los Angeles i Australii.

Singel będzie można nabyć od 29 listopada. Tydzień wcześniej utwór Band Aid 20 pojawi się w Internecie.