Whitney Houston utonęła

23 marca 2012
ok. 2 minut czytania

Gwiazda zmarła w wyniku utonięcia, acz choroba serca i długotrwałe nadużywanie kokainy także odegrały swą rolę. Informację potwierdził rzecznik koronera zajmującego się sprawą, odrzucając przy tym jakąkolwiek możliwość ingerencji osób trzecich. W organizmie artystki znaleziono również marihuanę i silne leki, jak Xanax, substancje te jednak nie przyczyniły się do jej śmierci.

Przypomnijmy, że Whitney Houston została znaleziona 11 lutego w wannie, w hotelu w Beverly Hills.

Piosenkarka urodziła się 9 sierpnia 1963 roku w Newark, w stanie New Jersey. Na muzycznej scenie zadebiutowała w 1985 roku, albumem zatytułowanym po prostu „Whitney Houston”. Płyta spędziła 14 tygodni na szczycie Billboard 200 i rozeszła się w nakładzie 13 milionów sztuk. W ciągu blisko 30-letniej kariery, wokalistka wydała siedem albumów, z których ostatni to „I Look to You” z 2009 roku. Do jej największych przebojów należały „I Wanna Dance with Somebody (Who Loves Me)”, „I’m Your Baby Tonight” czy „I Will Always Love You”. Ostatni to cover piosenki Dolly Parton promujący film „Bodyguard”, w którym Houston zagrała główną rolę u boku Kevina Costnera. Wystąpiła także w „Czekając na miłość” oraz obrazie „Sparkle”, którego premiera planowana jest na sierpień 2012 roku.

Whitney Houston miała na koncie dwie statuetki Emmy, sześć Grammy, trzydzieści Billboard Music oraz dwadzieścia dwie nagrody American Music. Jej płyty, single i wydawnictwa wideo rozeszły się w nakładzie 170 milionów egzemplarzy.