Why Don\’t We zrobili wszystko od początku do końca sami

15 stycznia 2021
ok. 2 minut czytania

Grupa Why Don\’t We wydała właśnie drugi album, \”The Good Times and The Bad Ones\”. Napisany i wyprodukowany przez muzyków materiał pomogli oszlifować Travis Barker (\”Slow Down\”, \”Lotus Inn\”, \”Look At Me\”), Skrillex (\”For You\”) oraz Timbaland (\”Stay\”). Składający się z 10 utworów zestaw otwiera nowy rozdział w karierze zespołu, łącząc muzykalność ze śmiałymi eksperymentami. Płyta \”The Good Times and The Bad Ones\” ukazuje się wraz z klipem do pełnej emocji ballady \”Grey\”, która prezentuje nowe oblicze formacji.

– Pisanie i produkowanie własnej muzyki daje mnóstwo satysfakcji – wyjaśnia Corbyn Besson. – Przez ostatnie cztery lata staliśmy się na tyle pewni siebie, że postanowiliśmy wymyślić się na nowo i zostać kapelą, jaką zawsze chcieliśmy być.

– Nadszedł czas, byśmy zrobili wszystko od początku do końca sami – dodaje Daniel Seavey. – To nasze pomysły, melodie, przemyślenia.

Premierę albumu Why Don\’t We uczcili, występując z singlem \”Lotus Inn\” w programie \”The Late Late Show with James Corden\”. W planach jest ponadto udział w programach \”Good Morning America\”, \”The Kelly Clarkson Show\”, \”The Ellen DeGeneres Show\” i \”Jimmy Kimmel Live!\”.

Z płyty \”The Good Times and The Bad Ones\” pochodzi przebój \”Fallin\' (Adrenaline)\”, który zgromadził ponad 100 milionów streamów, a towarzyszący mu klip ma 23 miliony odsłon. Singiel znakomicie poradził sobie na listach przebojów. Wydawnictwo promowały również klipy do piosenek \”Lotus Inn\” oraz \”Slow Down\” (w drugiej z nich wykorzystano sample klasyka \”1979\” The Smashing Pumpkins).

Po trzech latach spędzonych w trasie, kwintet z Los Angeles – który tworzą Daniel Seavey, Corbyn Besson, Jonah Marais, Jack Avery i Zach Herron – zniknął z mediów społecznościowych, by skupić się na pisaniu, nagrywaniu i produkowaniu nowego materiału, otwierającego kolejny rozdział w karierze. Wrócili z tajemniczą kampanią #WhereIsWDW, która w ciągu 6 dni wywołała 5,5 miliona reakcji.

Od debiutu w 2016 roku, Why Don\’t We mogą pochwalić się ponad 3 miliardami streamów, ponad 700 milionami odsłon na YouTube, 5 milionami fanów na Instagramie, dwoma platynowymi i czterema złotymi singlami w USA, dwoma utworami w top 20 listy Pop radio oraz debiutancką płytą w top 10 zestawienia Billboard 200. Stawiając na innowację i niekonwencjonalne metody dystrybucji muzyki, zespół aktywnie angażował rozrastającą się rzeszę fanów. W ciągu 5 lat spędzonych na wspólnym graniu, wydali 5 EP-ek, by w 2018 roku w końcu zaprezentować światu długogrający debiut \”8 Letters\”. W ubiegłym roku w miesięcznych odstępach publikowali single, w tym \”Big Plans\”, \”I Don\’t Belong In This Club\” z Macklemore\’em oraz napisany przez Eda Sheerana, a wyprodukowany przez Steve\’a Maca \”What Am I\”.

Why Don\’t We tworzą: Daniel Seavey, Corbyn Besson, Jonah Marais, Jack Avery i Zach Herron.