Widziałeś „Łotra 1”. Posłuchaj soundtracku

17 grudnia 2016
ok. 1 minuta czytania

To pierwszy soundtrack z uniwersum „Gwiezdnych wojen”, za który nie odpowiada John Williams. Michael Giacchino niemal w ostatniej chwili zajął miejsce Alexandra Desplata, który pierwotnie miał czuwać nad muzyką.

– Michael przygotował dla nas niesamowitą ścieżkę dźwiękową – zapewnia reżyser, Gareth Edwards. – Jest wielkim, wielkim, wielkim fanem „Gwiezdnych wojen”. Myślę, że wielu z nas rywalizuje o to, kto z pracujących przy filmie jest największym fanem „Star Wars”. Kiedy wchodzisz do domu Michaela, przy drzwiach wisi wielki, oprawiony plakat „Nowej nadziei”. Mówił, że zasłuchiwał się soundtrackiem do „Imperium kontratakuje” i ta muzyka jest w nim. Po prostu teraz znalazła swoje ujście.

Cały soundtrack można znaleźć w serwisie Spotify oraz na YouTube.

Przypomnijmy, że akcja produkcji „Łotr Jeden. Gwiezdne wojny – historie” dzieje się tuż przed wydarzeniami z „Nowej nadziei”. Bohaterami produkcji są buntownicy, starający się wykraść plany Gwiazdy Śmierci i ją zniszczyć. W rolach głównych występują Felicity Jones (Jyn Erso), Mads Mikklesen (w roli jej ojca, Galena Erso), Ben Mendelsohn (jako główny antagonista Orson Krennic), Diego Luna (kapitan Cassian Andor), Forest Whitaker (Saw Gerrera, postać znana z produkcji „Gwiezdne wojny: Wojny klonów”) i Donnie Yen (ślepy wojownik Chirrut Îmwe). W obrazie pojawia się również James Earl Jones, który znów użycza głosu postaci Lorda Vadera.

Dzieło można już oglądać w naszych kinach.