Wieczór z Chrisem Bottim i Chopinem

19 grudnia 2012
ok. 1 minuta czytania

Chris Botti jest bez wątpienia jednym z najbardziej rozpoznawalnych muzyków jazzowych na świecie. Występuje solo oraz jako muzyk sesyjny – współpracował m.in. z takimi gwiazdami jak: Sting, Aretha Franklin, Bob Dylan czy Paul Simon. Koncertował również z Dianą Krall, Jill Scott, Michaelem Bublé czy Rodem Stewartem. Dzięki wytrwałości i ciężkiej pracy Botti odniósł niezwykły sukces komercyjny. Ma na swoim koncie liczne nominacje do Grammy Awards oraz trzy pierwsze miejsca w zestawieniach Billboard’s Jazz Albums.

W tym roku ukazała się najnowsza płyta solowa muzyka – „Impressions”. Na krążku wśród gości pojawili się Andrea Bocelli, Vince Gill, Herbie Hancock, Mark Knopfler, David Foster i Caroline Campbell. Na albumie trębacz sięga po znane i łatwo rozpoznawalne piosenki i przeboje jak „What A Wonderful World”, „Summertime” czy „You Are Not Alone” R. Kelly’ego. Nie zabrakło też polskiego akcentu. Pierwszy utworem na albumie jest Preludium c-moll op.28 nr 20 Fryderyka Chopina.

Trasa koncertowa Chrisa Bottiego w Polsce prezentuje się następująco:
15 marca – Poznań, Sala Ziemi, MTP
16 marca – Gdynia, Hala Sportowo-Widowiskowa
17 marca – Warszawa, Sala Kongresowa
18 marca – Wrocław, Hala Orbita
20 marca – Zabrze, Dom Muzyki i Tańca

Wejściówki dostępne są do nabycia w sieci salonów Empik i Media Markt w całej Polsce oraz w serwisach biletin.pl, ebilet.pl, Ticketpro.pl i Eventim.pl.