Wiosenna trasa Bitaminy

20 lutego 2018
ok. 2 minut czytania

Zespół na żywo promować będzie album „Kawalerka”, który ukaże się 4 marca. Jest to album bardziej piosenkowy, opowiadający o potknięciach i pierwszych krokach stawianych samemu, krok poza dziecinne podwórko.

Trasa rozpocznie się jeszcze przed premierą płyty, bowiem 1 marca w łódzkiej Wytwórni.

Bitamina to grupa założona przez Amara i Mateusza, a niedługo potem dołączył do nich Piotr. Niezwykle uzdolnieni i aktywni artystycznie na różnych polach przypadli sobie do gustu. Nie przeszkadzało im to, że Mateusz na co dzień mieszkał w Niemczech, gdzie spełniał się jako aktor i reżyser, a Amar z Piotrem wiele czasu poświęcali produkcji ekologicznego sera i warzyw. Bitamina powstała z przyjaźni i miłości do muzyki, słychać to dokładnie w tekstach i w produkcji bitów. Wrażliwość z jaką do nas trafia jest zaskakująca, a wyśpiewane emocje odczuwamy bardzo osobiście.

Nie patrząc na modę i trendy nieustannie pracują nad swoją muzyką. Mimo iż zupełnie nie zabiegają o promocję i zaistnienie w social mediach, wokół tej trójki tworzy się rzesza bardzo oddanych fanów. Doceniają oni wrażliwość i szczerość, które nie pozwalają pozostać obojętnym.

Pierwszym albumem Bitaminy są „Listy Janusza”, utrzymane w stylistyce eksperymentalnego hip-hopu, ocierające się o jazz, pełne gier słownych autorstwa Piotra Sibińskiego. W 2014 ukazał się cyfrowo album „Plac Zabaw”. Wywołał on spore zamieszanie i zainteresowanie wielu dziennikarzy muzycznych oraz osób ze środowiska. Pozytywne reakcje były motywacją do pracy nad kolejnymi produkcjami. Powstał więc instrumentalny album „C”, gdzie artyści zaprezentowali swój kunszt w tworzeniu ciekawych i połamanych bitów, łącząc przy tym jazzowy klimat z zaskakującymi samplami.

Oto harmonogram występów:
1 marca – Łódź (Wytwórnia) + Igorilla
2 marca – Lublin (Dom Kultury) +Awgs
3 marca – Białystok (Rejs) +Awgs
4 marca – Olsztyn (CEiIK) +Awgs
9 marca – Szczecin (K4)
10 marca – Koszalin (Jazzburgercafe) +Awgs
11 marca – Gdynia (Atlantic) +Awgs
15 marca – Kraków (Zet Pe Te) +Awgs
16 marca – Opole (NCPP) +Awgs
17 marca – Rzeszów (Vinyl) +Awgs
18 marca – Katowice (Królestwo) +Awgs
22 marca – Wrocław (Akademia) +Awgs
23 marca – Poznan (U Bazyla) +Awgs, Polskie Nagrania
24 marca – Warszawa (Proxima) +Awgs, Igorilla
25 marca – Bydgoszcz (Estrada) +Awgs