Wirtuoz gitary, laureat „Must Be The Music” wydaje płytę

8 września 2016
ok. 2 minut czytania

Longplay zatytułowany „Hush” ukaże się 7 października. Zestaw poprzedza nagranie tytułowe, do którego powstał klip. Wideo ukazujące młodego muzyka w różnych miejscach – przy torach, w lesie, można obejrzeć pod tym adresem.

Na płytę złoży się 10 utworów. Są to głównie kompozycje własne Marcina, ale także dwie przygotowane przez niego aranżacje. Kompozycje rozpisane są na wiele instrumentów. Wiodącym jest oczywiście gitara akustyczna. Melodie gitary wspierane są przez sekcje smyczkowe, perkusję, pianino oraz instrumenty elektroniczne.

Od dnia premiery, na oficjalnej stronie 16-latka będą dostępne gitarowe taby i nuty wszystkich kompozycji Marcina Patrzałka oraz jego aranżacji.http://marcinpatrzalek.com/

Oto tracklista:
„Penumbra” (Intro)
„Salt”
„Storm”
„Hush”
„Paper Thin Sky”
„Asturias”
„Phoenix Rising” (cover of Calum Graham composition)
„For The Sleep”
„Salt (Hortensja / Hydrangea) (Essex Remix)
„Hush” (Essex Remix)

Marcin Patrzałek uważany jest za jednego z nielicznych artystów, który w wieku 16 lat opanował grę na trzech rodzajach gitar na poziomie wirtuozerskim.

Swoją przygodę z muzyką od gitary klasycznej. Na jego koncie jest wiele zwycięstw w licznych konkursach gitarowych włączając w to tegoroczny tryumf na prestiżowym międzynarodowy konkursie im. Joaquin Rodrigo. Po dwóch latach nauki gitary klasycznej podjął lekcje flameco u wirtuoza tego gatunku Carlosa Pinany.

W między czasie zaczął interesować się gatunkiem fingerstyle, który właśnie zaprezentował w programie „Must Be The Music”. Poza gitarą Marcin gra na perkusji, komponuje i tworzy muzykę elektroniczną.