Wishlake zagra przed Joshem Grobanem

12 grudnia 2018
ok. 1 minuta czytania

Na specjalne życzenie Josha Grobana, przed jego koncertem wystąpi polski artysta. Wybór padł na Wishlake’a. Pod tym pseudonimem kryje się pochodzący ze Śląska Kamil Zawiślak. Młody, niezwykle obiecujący producent, wokalista, kompozytor i pianista. Ukończył konserwatorium w Rotterdamie w klasie fortepianu jazzowego. Po powrocie do Polski zajął się komponowaniem swojej autorskiej muzyki.

Wishlake wyróżnia się znakomitym warsztatem muzycznym i charakterystyczną, wysoką barwą głosu o wyjątkowej mocy i skali. W połączeniu z oryginalnymi eksperymentami elektronicznymi i fortepianem tworzy nastrojowe utwory różnorodne stylistycznie. Podczas krakowskiego koncertu usłyszymy jego liryczne oblicze – zaprezentuje swoje kompozycje w minimalistycznej wersji.

Wishlake zadebiutował pod koniec 2014 roku samodzielnie wyprodukowaną, EP-ką „Five Contemporary Songs”. Wishlake wystąpił na Spring Break Festival czy dwukrotnie w ramach Open’er Festival. Debiutancki album artysty „Wait For Us” został wydany pod szyldem Nextpop Songwriters' Label, na początku 2019 roku ukaże się drugi album artysty.