Wkrótce nowy singel Arctic Monkeys

6 marca 2018
ok. 1 minuta czytania

Arctic Monkeys ogłosili kilka koncertów w Europie, a także występy na festiwalach. Anglicy pojawią się m.in. na festiwalu Open’er. Zespół wystąpi w Gdyni na lotnisku Kosakowo 4 lipca.

Ogłoszenia te sugerowały, że kapela powinna wcześniej wydać album, który będzie promowany podczas tych występów. Alex Turner potwierdził te przypuszczenia zapowiadając, że pierwsza piosenka powinna ukazać się wkrótce.

Przy okazji wiemy, że pomimo oficjalnego protestu oraz petycji Alex Turner nadal nosi brodę co można zweryfikować na Twitterze.

Arctic Monkeys zdobyli popularność już pierwszym singlem „I Bet You Look Good on the Dancefloor”. Ich debiutancki album „Whatever People Say I Am, That’s What I’m Not” na Wyspach 5-krotnie pokrył się platyną i był najszybciej sprzedającym się debiutem w historii brytyjskiej fonografii. Krążek był też nominowany do Mercury Prize. Od tego czasie pozostają jedną z popularniejszych współczesnych rockowych formacji. Ostatni długogrający zestaw formacji z Sheffield, „AM”, ukazał się we wrześniu 2013 roku.