„Wodnikowe Wzgórze” Sama Smitha

21 grudnia 2018
ok. 1 minuta czytania

Cykl powstał na podstawie powieści „Wodnikowe wzgórze” Richarda Adamsa z 1972 roku. Czteroczęściowa produkcja opowiadać będzie o grupie królików, które muszą szukać nowego domu.

Na potrzeby serialu głosów użyczyli m.in. John Boyega, Nicholas Hoult, Ben Kingsley, James McAvoy, Rosamund Pike, Gemma Arterton, Olivia Colman, Peter Capaldi i wielu innych. Premiera produkcji zaplanowana jest na 23 grudnia na platformie Netflix.

„Fire on Fire” zostało nagrane wspólnie z orkiestrą BBC w londyńskim Abbey Road Studios we wrześniu 2018.

– Jestem podekscytowany i zaszczycony, że mogłem zostać częścią nowej adaptacji „Wodnikowego Wzgórza” – przyznaje Sam Smith. – To mocna i ponadczasowa historia. Współpraca z twórcami była niesamowitym doświadczeniem. Mam nadzieję, że wszyscy pokochają tę piosenkę tak mocno jak ja.

Sam Smith zadebiutował płytą „In the Lonely Hour”, która ukazała się 26 maja 2014 roku. Była to trzecia najlepiej sprzedająca się płyta 2014 roku w USA i druga w Wielkiej Brytanii. Dzieło wyróżniono 4 statuetkami Grammy. Najnowszy album Sama Smitha, „The Thrill of It All”, miał premierę 3 listopada 2017 roku.