Wojciech Smarzowski wyreżyserował księży z Dr. Misio

28 kwietnia 2017
ok. 1 minuta czytania

W klipie muzycy wcielają się w księży, a Arkadiusz Jakubik wyśpiewuje mocno antyklerykalny tekst, którego autorem jest Krzysztof Varga. Więcej można zobaczyć pod tym linkiem.

„Zmartwychwstaniemy” to trzeci album Dr. Misio. Muzycy otworzyli się na nową energię. Na zupełnie nowe brzmienia. Za muzyczne zmartwychwstanie Dr Misio odpowiedzialny jest Kuba Galiński, młody, wybitnie wszechstronny producent muzyczny. Zawartość to „smutne piosenki o miłości i śmierci” do tekstów Vargi i Marcina Świetlickiego. Cyniczne, depresyjne i jak zawsze celne obserwacje współczesnego świata. Przekaz jest podszyty dużą dozą inteligentnej ironii.

Oto tracklista:
1. Zmartwychwstaniemy
2. Mordor
3. Pismo
4. Bądź moim Googlem
5. Ochroniarz
6. Nonsens
7. Hejter
8. Za dużo
9. Klubokawiarnia Smutek
10. Po nas
11. Halina

W skład zespołu wchodzą Arkadiusz Jakubik (wokal), Paweł Derentowicz (gitara), Mario Matysek (gitara basowa), Radek Kupis (klawisze) i Janek Prościński (perkusja). Poprzedni longplay grupy to „Pogo” z 2014 roku.

Jakubik ostatnio zagrał w filmie „Ksiądz” Wojciecha Smarzowskiego. Niedawno można go było oglądać też w obrazie „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”.