Wojciech Waglewski ambasadorem sceny w Jarocinie, płyta i trasa Voo Voo w drodze

17 lutego 2017
ok. 2 minut czytania

Longplay zatytułowany „7” ukaże się 7 marca. Tematem przewodnim dzieła jest upływający czas. Na krążku znalazło się więc 7 utworów zatytułowanych dniami tygodnia. Wojciech Waglewski jest kompozytorem i autorem wszystkich utworów na nowym albumie zespołu, który współtworzą: perkusista Michał Bryndal, basista Karim Martusewicz oraz saksofonista i wokalista Mateusz Pospieszalski. Płyta powstawała w grudniu 2016 i styczniu 2017 roku w Studiu S-4, a także w trójkowym Studiu im. Agnieszki Osieckiej. Za realizację dźwięku odpowiadał Jacek Gładkowski, a materiał zmiksował i współpracował przy jego produkcji syn wokalisty, Piotr „Emade” Waglewski.

Pierwszym utworem z albumu jest „Środa”, którego można posłuchać pod tym adresem. Z kolei tutaj można znaleźć zapowiedź całej płyty.

W ramach promocji dzieła grupa oczywiście ruszy w dużą trasę. – Każdy koncert będzie miał inną dramaturgię, bo będziemy zaczynać w poniedziałek od „Poniedziałku”, we wtorki od „Wtorku” itd. – zdradza Waglewski. – Lubię takie wyzwania, choć nie wiem, co z tego wyniknie.

Waglewski został też jednym z ambasadorów sceny w Jarocinie. Udział w imprezie potwierdzili Fisz Emade, Voo Voo , Krzysztof Zalewski, happysad, Decapitated, Kaliber 44, Natalia Przybysz oraz Mitch & Mitch. Festiwal odbędzie się w dniach 14-16 lipca.

Oto harmonogram trasy:
24 marca – Dąbrowa Górnicza, PKiZ
25 marca – Kraków, Teatr Variete
26 marca – Legnica, LCK
30 marca – Łódź, Wytwórnia
1 kwietnia – Poznań, CK Zamek
2 kwietnia – Warszawa, Teatr Syrena
3 kwietnia – Warszawa, Teatr Syrena
6 kwietnia – Wrocław, Radio Wrocław
7 kwietnia – Opole, NCPP
8 kwietnia – Ostrów Wlkp.
9 kwietnia – Lublin – CSK – 6. Festiwal Wschody
19 kwietnia – Bydgoszcz, MCK
20 kwietnia – Sztum, Kinoteatr Powiśle
23 kwietnia – Włocławek, Browar B.
27 kwietnia – Gdańsk, Teatr Szekspirowski
28 kwietnia – Gniezno, Młyn
29 kwietnia – Szamotuły, SZOK
1 maja – Janów Podlaski, Zamek Biskupi
05 maja – Wałbrzych, A' Propos
07 maja – Zielona Góra, Kawon
8 maja – Szczecin – Filharmonia
13 maja – Ostrołęka, OCK

Voo Voo to zespół założony w 1985 roku przez Wojciecha Waglewskiego. Od początku był uważany za kontynuację rozpoznawalnej grupy Morawski-Waglewski-Nowicki-Hołdys. W tej chwili tworzony przez czołowych polskich muzyków, którzy na co dzień mocno są związani z rockiem i jazzem. Grupa doskonale łączy różne gatunki muzyczne i może pochwalić się ogromnym dorobkiem, ponad 30 albumów. Ostatnia regularna płyta Voo Voo to „Dobry wieczór” z października 2014 roku. Krążek pokrył się złotem. W lipcu 2015 roku ukazał się zestaw „Placówka ’44” nagrany przez Voo Voo i zaproszonych artystów z okazji 71. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.