Wokaliści Westlife jednak w Band Aid 20

24 listopada 2004
ok. 1 minuta czytania

Przypomnijmy, że wokaliści boysbandu byli zawiedzeni gdy okazało się, iż organizator projektu Bob Geldof nie jest zainteresowany ich udziałem w nagraniu nowej wersji przeboju z 1984 roku. Los jednak uśmiechnął się do Irlandczyków, którzy wystąpią w charytatywnym koncercie w Londynie, gdy utwór zostanie po raz pierwszy wykonany publicznie przez Band Aid 20. Impreza odbędzie się 2 grudnia w Wembley Arena.

Przypomnijmy, że w przeróbce „Do They Know It’s Christmas?” uczestniczyli m.in.: Chris Martin, Paul McCartney, Jamelia, Skye z Morcheeby, Beverley Knight, Shaznay Lewis (ex-All Saints), Ms. Dynamite, Joss Stone, Roisin Murphy z Moloko, Dizzee Rascal, a także muzycy kapel Keane, Sugababes, Snow Patrol, The Thrills i Feeder. Robbie Williams i Dido nie mogli stawić się w Anglii, więc zaśpiewali z Los Angeles i Australii.

Singel będzie można nabyć od 29 listopada. Piosenkę można już ściągnąć odpłatnie z Internetu. Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na pomoc m.in. ludności z prowincji Darfur w Sudanie.