Wokalista Bad Brains przeszedł operację mózgu

22 lutego 2017
ok. 1 minuta czytania

U artysty jakiś czas temu zdiagnozowano poważną neurologiczną chorobę, zespół SUNCT, czyli krótkotrwały jednostronny ból głowy przypominający neuralgię.

– Te bóle są tak ogromne, że krzyczy, jęczy, płacze – i one się powtarzają, co kilka minut, przez większość nocy – opowiadała małżonka muzyka, Lori Carns Hudson. – Nie może pracować. Nie może normalnie żyć.

60-latek przeszedł już operację. Teraz czeka go rekonwalescencja.

– Dziękuję za wiele, wiele modlitw – napisała na Facebooku żona wokalisty. – Operacja się udała i H.R. wygląda dobrze. Mamy powód do radości, ale musi minąć trochę czasu, by się przekonać, czy operacja wyeliminowała bóle głowy.

H.R. to jeden z najbardziej charyzmatycznych wokalistów na scenie alternatywnej. Swoim wokalem, a także zachowaniem scenicznym, zainspirował kilka generacji twórców.

W styczniu ukazała się jego biografia. W książce pod tytułem „Finding Joseph I: An Oral History Of H.R. From Bad Brains”, napisanej przez Howiego Abramsa i Jamesa Lathosa, o urodzonym w Londynie artyście wypowiedzą się między innymi Ian MacKaye (Minor Threat/Fugazi), Duff McKagan (Guns N’Roses), członkowie Deftones, The Roots i wielu innych. Wydawnictwo jest uzupełnieniem filmu dokumentalnego o wokaliście Bad Brains, „Finding Joseph I”, w reżyserii Jamesa Lathosa.

Ostatnia płyta kapeli Bad Brains, będącą legendą hard core’a i hardcore punka to „Into The Future” z 2012 roku.