Wokalista Korn przeciwko prześladowaniu

20 lutego 2017
ok. 1 minuta czytania

Amerykanin nie tylko śpiewa i pisze teksty oraz muzykę, lecz również ma własną linię odzieżową. Pojawiły się w niej specjalne podkoszulki z napisem „Freaks do it better”, czyli dziwolągi robią to lepiej. Chodzi o to, aby nie prześladować kogoś, tylko dlatego, że zachowuje się albo wygląda inaczej.

– Stop prześladowaniom – głosi post Jonathana na Facebooku. – Byłem prześladowany mnóstwo razy tylko za to, że byłem inny i wiem, że wielu z was też tego doświadcza. Czas, abyśmy pokazali światu, że dobrze jest być freakiem, dziwakiem, odmieńcem. Razem my, freaki, możemy powstrzymać nienawiść.

Specjalne t-shirty i hoodie z kolekcji Amerykanina można zobaczyć i kupić na tej stronie.

Ostatnia płyta Korn to „The Serenity Of Suffering” z 21 października 2016 roku. Nad brzmieniem czuwał Nick Raskulinecz (Foo Fighters, Deftones).

W ramach promocji dzieła Korn odwiedzi nasz kraj i 31 marca 2017 roku wystąpi na warszawskim Torwarze. W roli supportu pojawią się także Heaven Shall Burn i Hellyeah.

Korn to kalifornijska kapela numetalowa, która największe sukcesy odnosiła w latach 90. Ich trzeci album, „Follow the Leader”, pięciokrotnie pokrył się platyną w USA. Na koncie mają 35 milionów sprzedanych płyt i dwie nagrody Grammy.