Wokalista Muse porwany przez kosmitów

6 lipca 2017
ok. 1 minuta czytania

– Miałem około 17-16 lat, jechałem do mojej dziewczyny przez las – wspominał rockman w radiowym wywiadzie. – Nagle zobaczyłem błysk. To było nietypowe o tej porze nocy. Pamiętam, że obudziłem się w domu. Aż po dziś nie pamiętam, jak wróciłem do domu.

Muzyk dodał, że nie wie, czy było to UFO czy może helikopter. Przyznał też, że mógł być w tym czasie pod wpływem marihuany.

Trio zadebiutowało w 1999 roku albumem „Showbiz”. Popularność przyniosły grupie pochodzące z krążka numery „Uno” i „Sunburn”. Jeszcze lepiej na listach przebojów radziły sobie utwory „New Born”, „Bliss” i „Plug In Baby”, które trafiły na wydany 2 lata później, drugi longplay bandu „Origin of Symmetry”. Przełom przyszedł w 2003 roku wraz z trzecim długogrającym wydawnictwem „Absolution”. Płyta, na której znalazły się nagrania „Time Is Running Out” i „Hysteria” zadebiutowała na 1. miejscu notowania UK Charts. Kolejne albumy bandu to „Black Holes and Revelations” (2006), „The Resistance” (2009), „The 2nd Law” (2012) i ostatni „Drones” (2015).