Wokalista My Morning Jacket śpiewa The Beach Boys i Boba Dylana

31 października 2017
ok. 2 minut czytania

W 2009 roku artysta wydał EP-kę „Tribute To” ze swoimi interpretacjami piosenek George’a Harrisona. Teraz postanowił wrócić do konceptu coverów i nieco go rozbudować.

W efekcie powstało wydawnictwo „Tribute To 2”, które wraz ze wznowieniem wspomnianej EP-ki ukaże się 8 grudnia nakładem ATO. W zestawie znajdą się przeróbki numerów takich wykonawców jak Sonny & Cher („Baby Don’t Go”), Bob Dylan („I’ll Be Your Baby Tonight”), Diane Izzo („Wild Honey”), Willie Nelson („Funny How Time Slips Away”), Emerson, Lake & Palmer („Lucky Man”) oraz The Beach Boys („I Just Wasn’t Made for These Times”). Ostatnia z piosenek została wykorzystana do promocji dzieła i w można się z nią zapoznać poniżej.

– Chciałem połączyć muzykę z dwóch różnych światów – wyjaśnia artysta. – Wierzę, że jeśli ludzie naprawdę będą słuchać, pokochają muzykę z innych gatunków niż te, których normalnie słuchają. Coś takiego może zacząć łączyć ludzi.

Oto tracklista:
1. I Just Wasn’t Made For These Times (The Beach Boys)
2. Baby Don’t Go (Sonny & Cher)
3. Wild Honey (Dianne Izzo)
4. Midnight, the Stars and You (Ray Noble & Al Bowlly)
5. Crying in the Chapel (The Orioles)
6. Funny How Time Slips Away (Willie Nelson)
7. Love Is The Sweetest Thing (Ray Noble & Al Bowlly)
8. I’ll Be Your Baby Tonight (Bob Dylan)
9. Lucky Man (Emerson, Lake & Palmer)
10. The World is Falling Down (Abbey Lincoln)
11. Blue Skies (Irving Berlin)

Rok temu, w listopadzie 2016 roku Jim James wydał album „Eternally Even”. Zagrał też gościnnie w serialu „Roadies” Camerona Crowe’a.

My Morning Jacket pochodzą z Louisville, w stanie Kentucky i działają od 1998 roku. Na koncie mają siedem albumów, z których ostatni to „The Waterfall” z maja 2015 roku. W swej muzyce łączą psychodelię, alternatywne country czy indie.