Wokalista Nickelback rzuca wyzwanie Stone Sour

19 czerwca 2017
ok. 1 minuta czytania

Wszystko rozegrało się podczas wywiadu Kanadyjczyka ze szwedzkim „Metal Covenant”. Zaczęło się od tego, że Chad Kroeger przekonywał dziennikarza, że Nickelback grają bardzo zróżnicowaną muzykę. – Nie ma innej kapeli, która gra tak różnorodnie jak Nickelback – powiedział. Gdy dziennikarz zasugerował, że Stone Sour, Chad miał konkretną ripostę.

– Ponieważ Stone Sour próbują być jak Nickelback – wyjaśniał. – Corey Tayler powiedział w mediach wiele nieprzyjemnych rzeczy o mnie. Mówił o tym, jak łatwo napisać przebój. Zatem, proszę. Pokaż mi. Udowodnij. Bo jeszcze żadnego nie słyszałem. Stone Sour są OK, ale nie są tak dobrzy jak Nickelback. Są jak Nickelback w wersji lite.

16 czerwca 2017 ukazał się najnowszy longplay Nickelback, „Feed The Machine”. Na nowe dzieło Stone Sour, „Hydrograd”, musimy poczekać do 30 czerwca.

Nickelback to rockowa kapela z Kanady. Ich płyty na całym świecie rozeszły się w nakładzie przekraczającym 50 milionów egzemplarzy. W 2016 roku formacja wystąpiła w Polsce.

W kwietniu 2013 roku do sprzedaży trafiło ostatnie dotąd pełnowymiarowe wydawnictwo Stone Sour, „House Of Gold & Bones – Part 2”. Pierwsza część dyptyku, czyli „House Of Gold & Bones – Part 1”, pochodzi z października 2012 roku. W 2015 roku, w odstępie paru miesięcy, pojawiły się dwie EP-ki z coverami, „Meanwhile in Burbank…” i „Straight Outta Burbank…”.