Wokalista Sneaker Pimps w Polsce

12 czerwca 2006
ok. 1 minuta czytania

Za projektem I Am X stoi, Chris Corner, lider, frontman i wokalista grupy Sneaker Pimps, która zadebiutowała w 1996 roku triphopowym albumem „Becoming X”. Zespół dał znakomity koncert supportując trio Placebo w 2001 roku w warszawskiej Stodole.

Zespół Sneaker Pimps wydał trzy albumy i właśnie pracuje nad czwartym krążkiem. Tymczasem, Corner powołał do życia zespół I Am X. W muzyce formacji słychać klimaty charakterystyczne dla Sneaker Pimps, ale jest w niej więcej klimatów elektro i dużo nawiązań do lat 80. Z pewnościąprzypadnie ona do gustu fanom Depeche Mode. Debiutancki album I Am X, „Kiss and Swallow” miał premierę w 2004 roku, poprzedzał go singel o tym samym tytule.

10 lipca nakładem Vision Music ukaże się w Polsce nowa płyta I Am X, zatytułowana „The Alternative”. Zespół będzie promował nowy materiał na mysłowickim Off Festival.

Impreza odbędzie się w dniach 18-20 sierpnia na terenia kąpieliska Słupna w Mysłowicach. Wśród innych zagranicznych wykonawców, którzy potwierdzili już udział w przedsięwzięciu, są grupy Sofa Surfers, White Birch, Bang Gang oraz Banco De Gaia.