Wokalistę Bad Brains czeka operacja mózgu

2 lutego 2017
ok. 1 minuta czytania

Muzyk cierpi na zespół SUNCT, czyli krótkotrwały jednostronny ból głowy przypominający neuralgię. Artysta ujawnił, że w tym miesiącu przejdzie operację, która – ma nadzieję – pomoże mu zwalczyć ból. Operację zaplanowano na 21 lutego. Żona H.R., Lori, uruchomiła akcję w serwisie GoFundMe, by zebrać pieniądze na leczenie.

– Te bóle są tak ogromne, że krzyczy, jęczy, płacze – i one się powtarzają, co kilka minut, przez większość nocy – opowiada małżonka. – Nie może pracować. Nie może normalnie żyć.

Liczący sobie 60 lat H.R. to jeden z najbardziej charyzmatycznych wokalistów na scenie alternatywnej. Swoim wokalem, a także zachowaniem scenicznym, zainspirował kilka generacji twórców.

W styczniu ukazała się jego biografia. W książce pod tytułem „Finding Joseph I: An Oral History Of H.R. From Bad Brains”, napisanej przez Howiego Abramsa i Jamesa Lathosa, o urodzonym w Londynie artyście wypowiedzą się między innymi Ian MacKaye (Minor Threat/Fugazi), Duff McKagan (Guns N’Roses), członkowie Deftones, The Roots i wielu innych. Wydawnictwo jest uzupełnieniem filmu dokumentalnego o wokaliście Bad Brains, „Finding Joseph I”, w reżyserii Jamesa Lathosa. Obraz będzie mieć premierę 10 listopada 2016 roku w Londynie.

Ostatnia płyta kapeli Bad Brains, będącą legendą hard core’a i hardcore punka to „Into The Future” z 2012 roku.