Wokalistka The Kills z Foo Fighters

14 lipca 2017
ok. 1 minuta czytania

Niedawno Dave Grohl ujawnił, że gościnnie na nadchodzącym albumie kapeli pojawia się Shawn Stockman z Boyz II Men. Nie jest on jednak jedynym gościem na „Concrete and Gold”. W piosence „La Dee Da” (a podobno również w innych numerach) razem z Grohem śpiewa Alison Mosshart z The Kills. Muzycy nowy numer wykonują na letnich festiwalach. Do sieci trafił właśnie zapis ich wspólnego występu w Portugalii. Amatorskie wideo można zobaczyć tutaj.

Longplay „Concrete And Gold” ukaże się 15 września. – „Concrete And Gold” to jednocześnie tytuł ostatniej piosenki. Przez całą płytę przewija się jeden temat, który na końcu zostaje rozwiązany – opowiadał niedawno frontman.

Oto tracklista:
1. T-Shirt
2. Run
3. Make It Right
4. The Sky Is A Neighborhood
5. La Dee Da
6. Dirty Water
7. Arrows
8. Happy Ever After (Zero Hour)
9. Sunday Rain
10. The Line
11. Concrete and Gold

Foo Fighters to działająca od lat 90. grupa, która w swojej karierze sprzedała ponad 30 milionów płyt. Wśród ich największych przebojów znajdują się „Learn to Fly”, „Everlong”, „Best of You” czy „The Pretender”.

Dorobek Foo Fighters zamyka longplay „Sonic Highways”, który miał premierę 10 listopada 2014 roku. W październiku 2015 roku grupa wydała EP-kę „Saint Cecilia”.

Zespół The Kills wydał 3 czerwca 2016 roku ostatni album „Ash & Ice”. Alison Mosshart jest także wokalistką The Dead Weather. Dorobek bandu Jacka White’a zamyka krążek „Dodge and Burn” z września 2015 roku.