Woodkid i Lykke Li nie zawiodą zbuntowanej Shailene Woodley

9 marca 2015
ok. 2 minut czytania

Na soundtracku do produkcji science fiction znajdą się utwory Royal Blood, Anny Calvi czy Imagine Dragons, jak również opublikowany wcześniej numer „Holes in the Sky” M83 z udziałem Haim oraz „Never Let You Down” Woodkida z Lykke Li. Ostatnia z piosenek właśnie trafiła do sieci i można jej posłuchać pod tym adresem.

Główną bohaterką jest nastoletnia Tris Prior (Shailene Woodley), której przyszło dorastać w społeczeństwie podzielonym na pięć frakcji. Dziewczyna nie pasuje do żadnej z grup, przez co grozi jej wielkie niebezpieczeństwo. W nadchodzącej części Tris konfrontuje się z wewnętrznymi demonami i kontynuuje walkę przeciwko ogromnemu sojuszowi, który może spowodować rozpad społeczeństwa.

W obsadzie znaleźli się również Ansel Elgort, Jai Courtney, Zoe Kravitz, Kate Winslet, Naomi Watts i Miles Teller.

Cykl powstaje w oparciu o książkową serię Veroniki Roth.

Za kamerą stanął Robert Schwentke, autor przebojów „Red” i „Plan lotu”. Scenariusz napisali Brian Duffield i Akiva Goldsman. Dzieło trafi do kin 20 marca.

Trzecia odsłona serii „Niezgodna” – „Allegiant: Part 1” – doczeka się premiery 18 marca 2016 roku, a czwarta „Allegiant: Part 2” 24 marca 2017.

Yoann Lemoine, jak naprawdę nazywa się Woodkid, to francuski producent, wokalista i reżyser z polskimi korzeniami. Ma na koncie m.in. realizację teledysków „Blue Jeans” Lany Del Rey, „Teenage Dream” Katy Perry i „Take Care” Drake’a. W marcu 2013 roku Woodkid zadebiutował albumem „The Golden Age”.

Lykke Li w maju 2014 roku wydała płytę „I Never Learn”. Ostatnio pojawiła się też gościnnie na krążku Emile’a Hayniego, „We Fall”, który miał premierę 23 lutego.