Woodkid i Nils Frahm grają dla Roberta De Niro

31 maja 2016
ok. 1 minuta czytania

Za reżyserię krótkometrażowego projektu odpowiada tajemniczy francuski twórca JR, a za scenariusz Eric Roth („Forrest Gump”, „Ciekawy przypadek Benjamina Buttona”). Obraz opowiada o Ellis Island, wyspie niedaleko Manhattanu, gdzie na przełomie XIX i XX wieku działało główne centrum przyjmowania imigrantów. JR już wcześniej poświęcił wyspie swą wystawę fotografii „Unframed – Ellis Island”. W filmie występuje Robert De Niro.

– Robert opowiada wszystko w 17 minut – mówi Frahm. – Nie mamy do czynienia z kryzysem uchodźczym. Mamy do czynienie kryzysem, ponieważ brakuje nam empatii i nie potrafimy wyzbyć się strachu. Sztuka potrafi inspirować, dlatego mam nadzieję, że ten projekt pomoże zwalczyć strach w nas wszystkich.

Zwiastun można obejrzeć pod tym adresem.

Yoann Lemoine, jak naprawdę nazywa się Woodkid, to pochodzący z Lyonu producent, wokalista i reżyser z polskimi korzeniami. Ma na koncie m.in. realizację teledysków „Blue Jeans” Lany Del Rey, „Teenage Dream” Katy Perry i „Take Care” Drake’a. W marcu 2013 roku Woodkid zadebiutował albumem „The Golden Age”. W 2015 roku wypuścił nagraną z Lykke Li piosenkę „Never Let You Down” z soundtracku do „Zbuntowanej”.

Nils Frahm wydał w 2015 roku zestaw „-solo-„.

Roberta De Niro ostatnio można było oglądać w filmach „Praktykant”, „Joy” czy „Co ty wiesz o swoim dziadku?”.

Obraz „Ellis” zostanie pokazany w Londynie 2 lipca.