Woodkid z nową płytą w październiku

2 września 2020
ok. 2 minut czytania

Woodkid nagrywał \”S16\” w Abbey Road Studios w Londynie oraz w wielu innych lokalizacjach, w tym w Berlinie, Paryżu, Los Angeles i na Islandii. Na płytę zaprosił chór z Tokio – Suginami Junior Chorus.

\”S16\” to nawiązanie do chemicznego symbolu i liczby atomowej siarki. \”S16\” kwestionuje samą materię: czym są nasze komórki? Z czego są stworzone nasze serca? Gdzie leży granica między rzeczywistością a fikcją? Siarka jest w rzeczy samej niezbędnym elementem dla żyjących stworzeń, ale może też bardzo łatwo zapłonąć. Jak żarliwe cierpienie podsycane muzyką, które można następnie uspokoić uczuciem dotyku kogoś bliskiego.

Pierwszy singiel z \”S16\”, \”Goliath\”, w autentyczny sposób kwestionował indywidualną oraz zbiorową odpowiedzialność za obecny stan świata. Utwór został doceniony przez dziennikarzy \”TIME\’a\” czy \”Rolling Stone\’a\”. Kolejny utwór \”Pale Yellow\” to z kolei rozważanie na temat intymności oraz zapis zmagań z rozmaitymi trudnościami, zarówno mentalnymi, jak i fizycznymi. Oba single mocno zaostrzyły apetyt na drugi i bardzo wyczekiwany album Woodkida. Na szczęście w końcu wiemy, że będziemy musieli czekać do 16 października.

\”S16\” to następca debiutanckiego albumu \”The Golden Age\” z 2013 roku, który sprzedał się w nakładzie niemal miliona egzemplarzy i był nominowane do dwóch nagród Grammy. Od czasu premiery krążka, Woodkid nawiązał współpracę z Nicolasem Ghesquiérem z Louis Vuitton, The New York City Ballet, Jonasem Cuaronem, skomponował też oryginalną ścieżkę dźwiękową do \”Desierto\”. Kolekcja Dior Homme jesień-zima 2013, \”A Soldier on My Own\”, była zainspirowana oraz zilustrowana utworem \”Iron\”, a tekst posłużył za nazwę kolekcji. W 2019 roku w serialu Netfliksa \”The Umbrella Academy\” można było usłyszeć inny utwór z \”The Golden Age\” – \”Run Boy Run\” nie tylko pojawiło się w kluczowej scenie, ale i posłużyło za tytuł całego odcinka.
\”S16\” będzie dostępne w serwisach cyfrowych oraz formatach fizycznych, w tym LP oraz limitowanym kolorowym 2LP i CD.

Woodkid zamiast 19 maja zagra w warszawskiej Stodole 2 grudnia 2020 roku.