Wracają Spin Doctors

5 września 2003
ok. 1 minuta czytania

Grupa Spin Doctors to jedna z sensacji początku lat 90., gdy wokalista Chris Barron, gitarzysta Eric Schenkman, basista Mark White i perkusista Aaron Comess zadebiutowali albumem „Pocket Fulll of Kryptonite”. Przebojowe piosenki „Little Miss Can’t Be Wrong” oraz „Two Princes” sprawiły, że po longplay ten sięgnęło ponad 10 milionów fanów na całym świecie. Po krążku „Turn It Upside Down” z 1994 roku rozpoczął się rozpad formacji – najpierw odeszli Schenkman i White, a nieco później Barron musiał na jakiś czas zrezygnować ze śpiewania, gdyż leczył struny głosowe.

Teraz panowie znów zebrali się w oryginalnym składzie, a wspomniany koncert dodał im optymizmu w kwestii przyszłości na muzycznej scenie. – To było coś dzikiego, jakby muzyka czekała na nas – stwierdził wokalista.

Zespół przymierza się do trzymiesięcznego tournée po Stanach Zjednoczonych. W planach Spin Doctors jest ponadto płyta z premierowymi „kawałkami”, najpierw jednak ukaże się składanka „Just Go Ahead Now: A Retrospective, przypominająca starszą twórczość kwartetu.