Wspólna płyta Chance the Rappera i Kanye Westa tuz tuż

19 września 2018
ok. 1 minuta czytania

Kanye West i Chance the Rapper pojawili się w jednej z chicagowskich szkół i to właśnie tam raperzy zdradzili tytuł wspólnego projektu. Album będzie się nazywał „Good Ass Job”.

– Przyjechałem do domu (Kanye West urodził się w Chicago) by pracować z Chance’em nad nowym albumem – mówił Kanye niedawno w wywiadzie radiowym.

Niedawno Kanye West, który wydał w tym roku już dwie płyty (jedną wspólną z Kid Cudim) zapowiedział na 29 września premierę swojego kolejnego wydawnictwa, zatytułowanego „Yandhi”.

Pod koniec maja 2015 roku ukazała się płyta „Surf” zrealizowana pod szyldem Donnie Trumpet & The Social Experiment na której udziela się Chance the Rapper. Samodzielny dorobek Chancelora Bennetta ukrywającego się pod pseudonimem Chance the Rapper zamyka mikstejp „Coloring Book” z maja 2016 roku.

Kanye West to obecnie jeden z najpopularniejszych raperów. Jego płyty rozeszły się w nakładzie 32 milionów egzemplarzy, a w formacie cyfrowym ściągnięto je 100 milionów razy. Zdobył ponad 20 statuetek Grammy. Magazyn „Time” dwukrotnie zamieścił go na liście „100 najbardziej wpływowych ludzi na świecie” – w 2005 i 2015 roku. Amerykanin nie boi się kontrowersji i chętnie łączy muzykę ze sztuką. Jego ósmy krążek to „ye” z czerwca 2018 roku.