Współtwórca „Atlanty” kręci A Tribe Called Quest

31 marca 2017
ok. 1 minuta czytania

Czarno-biały klip kręcony był kamerą z góry. Właśnie z tej perspektywy widzimy ludzi na stacji, na koncercie, przy samochodach na ulicy. Wideo można obejrzeć tutaj.

Kawałek „Dis Generation” pochodzi z płyty „We got it from Here… Thank You 4 Your service”, która ukazała się w listopadzie 2016 roku.

Pochodzący z nowojorskiego Queens i Brooklynu Q-Tip, Phife Dawg i Ali Shaheed Muhammad złożyli A Tribe Called Quest w 1985 roku. Grupa działała do 1998 roku. W tym czasie wydała pięć długogrających krążków, w tym świetnie przyjęte „The Low End Theory” z 1991 i „Midnight Marauders” z 1993 roku. Ostatni z nich to „The Love Movement” z września 1998 roku, który został nominowany do nagrody Grammy. W 2006 roku A Tribe Called Quest wznowili działalność, ograniczając się do koncertów. W 2013 roku zagrali m.in. na europejskich festiwalach.

Teledyski to dla Hiro Murai nic nowego. Na koncie ma współpracę z Childishem Gambino (znanym też jako Donald Glover, „Atlanta”), Chetem Fakerem czy Davidem Guettą. Stanął też za kamerą jednego odcinka cyklu „Legion”.