Wszystkie sekrety ekstrawaganckich kostiumów Lady Gagi

29 kwietnia 2016
ok. 1 minuta czytania

Piąty sezon antologii Ryana Murhpy’ego i Brada Falchuka mógł spotkać się ze skrajnie przeciwstawnymi ocenami fanów cyklu, ale niemal wszyscy byli zgodni, że był on rewią mody w wykonaniu Lady Gagi. Kreacje, w których aktorka i piosenkarka – wcielając się w krwiożerczą i morderczą właścicielkę tytułowego hotelu – kroczyła po jego eleganckich korytarzach oszałamiały. Nad efektem tym pracowała kostiumolog Lou Eyrich, laureatka dwóch statuetek Emmy.

W rozmowie z Variety artystka przyznała, że była nieco onieśmielona perspektywą pracy z Lady Gagą. – Nie wiedziałam, czego się spodziewać. Miałam świadomość, że Lady Gaga jest ikoną mody – mówi Eyrich. – Było to nieco onieśmielające, ale okazało się, że dała ona całą siebie roli i bardzo zaangażowała się w to, żeby jak najlepiej sportretować Hrabinę. Postanowiłyśmy jak najdalej odejść od jej wcześniejszego stylu.

Reportaż przedstawia kolejne etapy pracy nad kostiumami – niezwykłymi sukniami, okryciami głowy i rękawicami z ukrytym ostrzem. Całą rozmowę można obejrzeć pod tym adresem.