Wszystko czego chciał Rag\’n\’Bone Man

29 stycznia 2021
ok. 2 minut czytania

Rag\’n\’Bone Man powraca po trzech latach od niesamowitego debiutu płytowego – \”Human\”, który zyskał niezliczone złote, platynowe i diamentowe wyróżnienia na całym świecie. Kolejny album jest pełen serca, duszy i nowych pomysłów. \”Life By Misadventure\” to kolekcja emocjonalnych piosenek, które będą nam towarzyszyć wtedy, kiedy będą nam najbardziej potrzebne. Premiera już 23 kwietnia 2021 roku.

– Czułem się tak smutny patrząc na Brighton i Londyn, miasta w których dorastałem. Pamiętałem te cudowne miejsca, w których spędzałem czas, a które dziś już nie istnieją – mówi o swoich odczuciach Rory Graham, czyli Rag\’n\’Bone Man.

Artysta postanowił zerwać z wszystkimi dotychczasowymi zasadami i przenieść się do Nashville, gdzie nagrał nową płytę. Za brzmienie większości utworów odpowiada Mike Elizondo (Eminem, 50 Cent, Fiona Apple, Alanis Morissette).

Krążek został celowo nagrany tak, by brzmiał jak nagranie na żywo – w 100 procentach ludzko. W pracach nad albumem brali udział wieloletni współpracownicy Grahama, tacy jak: Ben Jackson-Cook, Bill Banwell, Desri Ramus, a także Daru Jones, który wcześniej pracował z Jackiem White\’em i Wendy Melvoin (dołączył do Prince\’s Revolution w wieku 19 lat). Razem muzycy stworzyli album pełny radości i bardzo bezpośredni, co może zaskakiwać w świecie pełnym autotune\’a. Jedna piosenka została nawet nagrana w garażu Rory\’ego.

– Tym razem mieliśmy sporo czasu, żeby żyć z tymi piosenkami – mówi Rag\’n\’Bone Man. – Wcześniej bywało tak, że po napisaniu piosenki, jeszcze tego samego dnia trafiałem do studia i to była wersją, która lądowała na albumie. Dodatkowy czas pozwolił przekazać tym dźwiękom prawdziwe emocje.

Lista utworów na \”Life By Misadventure\”:
1. Fireflies
2. Breath In Me
3. Fall In Love Again
4. Talking To Myself
5. Anywhere Away From Here
6. Alone
7. Crossfire
8. All You Ever Wanted
9. Changing of the Guard
10 .Somewhere Along The Way
11. Time Will Only Tell
12. Lightyears
13. Party\’s Over
14. Old Habits