Wu-Tang Clan szykuje dzieło sztuki warte miliony

27 marca 2014
ok. 1 minuta czytania

Na lipiec hiphopowy kolektyw ustalił premierę longplaya „A Better Tomorrow”. Jak donosi Forbes, w sprzedaży ma pojawić się również płyta „Once Upon a Time in Shaolin”, którą raperzy nagrywali w tajemnicy. Obydwa zestawy zostaną zebrane w podwójne dzieło i wydane w specjalnym, powlekanym srebrem i niklem boksie zaprojektowanym przez brytyjsko-marokańskiego artystę, Yahaya. W sprzedaży pojawi się tylko jedna sztuka tego wydawnictwa.

Nie oznacza to bynajmniej, iż tylko jeden szczęśliwiec będzie mógł zapoznać się z materiałem. Członkowie zespołu planują trasę po muzeach, galeriach i festiwalach, gdzie fani będą mogli słuchać 128 minut muzyki na słuchawkach.

Na albumie pojawić mają się Redman, piłkarze Barcelony i wielu innych zacnych gości. Za produkcję odpowiadają RZA i Cilvaringz. Nagrania powstawały przez ostatnie 6 lat.

– Sprzedamy ten album w bezprecedensowy sposób – wyjaśnia RZA. – Tworzymy dzieło sztuki, jakiego nikt nie zrobił w historii współczesnej muzyki. To będzie kolekcjonerski eksponat na miarę insygniów egipskiego faraona.

Po zakończonej trasie, kiedy owo dzieło sztuki w końcu trafi do sprzedaży, trzeba będzie za nie zapłacić w milionach.

Ostatni longplay legendarnego składu, „8 Diagrams”, ukazał się w grudniu 2007 roku.