Wybierz się na Jane Birkin

30 listopada 2007
ok. 1 minuta czytania

Do sprzedaży właśnie trafiły bilety na show. Można je nabyć po 150, 120 oraz 70 złotych. Ostatnia cena dotyczy dostawek. Sprzedaż odbywa się za pośrednictwem Shortcut.pl i Ticketpro.pl oraz w kasach Teatru Roma.

Brytyjska aktorka i piosenkarka stała się ikoną rewolucji seksualnej lat 60. dzięki roli w głośnym filmie Michelangelo Antonioniego, \”Powiększenie\”. Muzyczną sławę przyniosła jej kontrowersyjna piosenka \”Je t\’aime… moi non plus\” wykonana w duecie z Serge\’em Gainsbourgiem. Utwór stał się przebojem na całym świecie, a Jane i Serge tworzyli wspólnie przez kolejnych 12 lat, stając się jedną z najbardziej \”gorących\” par ówczesnego Paryża.

Twórczość artystki charakteryzują pełne emocji i poczucia humoru nagrania zaśpiewane nieco dziecięcym, przypominającym szept głosem. Do tej pory Birkin wydała 15 albumów. Zagrała ponadto w ponad 80 filmach, jednak jej role nie spotkały się z wielkim aplauzem krytyków. Była trzykrotnie nominowana do nagrody Cezara – w 1985 roku za główną rolę w \”La Pirate\”, w 1987 za pierwszoplanowy popis w obrazie \”Kobieta mego życia\” i przed pięcioma laty za drugoplanową kreację w \”La Belle noiseuse\”.