Wyrafinowany poeta Pete Doherty

28 lutego 2005
ok. 1 minuta czytania

W czwartek 3 marca lider kapeli Babyshambles wykona specjalną wersję przeboju „Killamangiro”, a ponadto przeczyta fragmenty utworu „Suicide In The Trenche” angielskiego poety Siegfrieda Sassoona. Główną bohaterką programu radiowego będzie Salina Saliva – młoda pisarka, a jednocześnie wokalistka zespołu Saltpeter. Jej zdaniem, Doherty jest „najbardziej wyrafinowanym poetą w Londynie”. Artystka ma nadzieję ukazać Pete’a jako twórcę i poetę, nie zaś jako narkomana i bohatera pierwszych stron brukowców.

Tymczasem filmowiec Max Carlish, który oskarża byłego członka grupy The Libertines o napaść, przedstawił na łamach dziennika „Guardian” historię swojej znajomości z Dohertym. Reżyser nie szczędził uwag na temat uzależnienia Pete’a. – Heroina była dla niego elementem stylu, jak dziewczyna-supermodelka – stwierdził Carlish. – Wydaje mu się, że jest silniejszy niż jego nałóg, ale ja nie mam takiej pewności. Znajduje się w paskudnej sytuacji, z nałogiem, który kosztuje go tysiąc funtów tygodniowo.

Twórca, który nagrywał koncerty Babyshambles z myślą o wyprodukowaniu dokumentu, porównał Pete’a do Kurta Cobaina – w kategorii artysty, którego publiczność kocha równie mocno za jego muzykę, jak za wizerunek.