Xentrix w Krakowie: Nowy termin koncertu

14 stycznia 2021
ok. 3 minut czytania

Krakowski koncert Xentrix w ramach \”Re-Infecting Europe Tour\” został przesunięty o równy rok. Zespół powróci do nas 20 kwietnia 2022 roku, by zaprezentować się w krakowskim klubie Zaścianek. W roli ich supportu wystąpi grupa Tester Gier.

Wszystkie posiadane bilety zachowują swoją ważność w nowym terminie wydarzenia. Dokonywanie zwrotów i wymian biletów jest już możliwe w miejscu ich zakupu.

Bilety na przełożony koncert Xentrix można już teraz wymienić na vouchery do wykorzystania na inne wydarzenia organizowane przez Knock Out Productions. Wymiana biletów będzie dostępna do 180 dni od daty przeniesienia danego wydarzenia, a vouchery będzie można wykorzystać przez 12 miesięcy od pierwszej planowej daty koncertu.

W celu otrzymania voucheru należy skontaktować się z adresem [email protected] i podać w treści maila swój numer zamówienia. W wiadomości zwrotnej zostanie wysłany regulamin do akceptacji oraz prośba o ostateczne potwierdzenie chęci wymiany na voucher. Po weryfikacji zamówienia przesłany zostanie voucher do wielokrotnego wykorzystania w systemie eBilet, aż do pełnego wykorzystania kwoty lub upływu daty jego ważności.

Kiedy thrash metal rządził w drugiej połowie lat 80. XX wieku, epicentrum tych rządów znajdowało się na zachodnim wybrzeżu USA. Thrash miał jednak również swoich godnych europejskich przedstawicieli. Angielski Xentrix był jednym z nich. Kapela narodziła się w 1988 roku i dość szybko podpisała papiery z Roadrunner Records. Mocny, techniczny thrash Anglików przypadł do gustu fanom nie tylko na Wyspach.

Dzięki albumom \”Shattered Existence\” i \”For Whose Advantage?\” Xentrix odcisnął piętno na europejskim thrashu, w czym pomogły też trasy z Sabbat i Annihilator oraz stacja MTV. Kapela popełniła też świetną przeróbkę głównej piosenki z filmu \”Ghostbusters\” przy okazji dopuszczając się jednak bezprawnego wykorzystania motywu wizualnego na singlu. Szczęśliwie bez poważnych konsekwencji. W jego obecnym wcieleniu są dwaj muzycy pamiętający początki zespołu – gitarzysta Kristian \”Stan\” Havard i perkusista Dennis Gasser. W 2019 roku Xentrix wydał piąty album \”Bury The Pain\”.

Tester Gier powstał w 2012 roku i za cel obrał sobie atakowanie odbiorców kapitalną mieszanką speed metalu, thrashu, hard core\’a i crossovera, z której dość zakręcony humor wylewa się szerokim strumieniem. Umieją też całkiem skutecznie punktować to, co niefajnego dzieje się w Polsce.

Jeżeli ktoś do tej pory nie miał z Testerem Gier styczności, niech wyobrazi sobie połączenie tego, co grają Municipal Waste, Suicidal Tendencies, Wehrmacht, czy D.R.I., z polskimi tekstami i na wesoło. Kapela rozdaje niespełna dwuminutowe razy, które naładowane są gigantyczną energią i nierzadko nagrane z udziałem zaprzyjaźnionych muzyków.

W pandemicznym 2020 roku ukazało się kolejne wydawnictwo Testera Gier, split z Drown My Day, zatytułowany \”Blood For Blood\”, na którym śląska załoga poza przerobieniem kawałka kumpli z Krakowa wzięła na warsztat tym klasyk polskiej alternatywy, \”Ludzie wschodu\” Siekiery. Przypomnijmy, że kiedyś kapitalnie przerobili \”Iron Fist\” Motörhead.