Xentrix zagra w Krakowie

6 sierpnia 2020
ok. 1 minuta czytania

Xentrix pojawi się 20 kwietnia 2021 roku w krakowskim klubie Zaścianek, w ramach trasy koncertowej \”Re-infecting Europe 2021\”.

Zespół będzie promować najnowszy album \”Bury The Pain\”, który wydał za pośrednictwem wytwórni Listenable Records.

Bilety na koncert (85 zł – przedsprzedaż, 100 zł – w dniu imprezy) są już dostępne tutaj.

Kiedy thrash metal rządził w drugiej połowie lat 80. XX wieku, epicentrum tych rządów znajdowało się na zachodnim wybrzeżu USA. Thrash miał jednak również swoich godnych europejskich przedstawicieli. Angielski Xentrix był jednym z nich. Kapela narodziła się w 1988 roku i dość szybko podpisała papiery z Roadrunner Records. Mocny, techniczny thrash Anglików przypadł do gustu fanom nie tylko na Wyspach.

Dzięki albumom \”Shattered Existence\” i \”For Whose Advantage?\” Xentrix odcisnął piętno na europejskim thrashu, w czym pomogły też trasy z Sabbat i Annihilator oraz stacja MTV. Kapela popełniła też świetną przeróbkę głównej piosenki z filmu \”Ghostbusters\” przy okazji dopuszczając się jednak bezprawnego wykorzystania motywu wizualnego na singlu. Szczęśliwie bez poważnych konsekwencji. W jego obecnym wcieleniu są dwaj muzycy pamiętający początki zespołu – gitarzysta Kristian \”Stan\” Havard i perkusista Dennis Gasser. W 2019 roku Xentrix wydał piąty album \”Bury The Pain\”.