Xxanaxx, The Dumplings i Klaves na trasie #teenagelove

27 sierpnia 2014
ok. 2 minut czytania

Xxanaxx to duet z Warszawy tworzący muzykę elektroniczną. Wszystko zaczęło się gdy Klaudia rozglądała się za odpowiednim producentem, Michał poszukiwał wokalistki o nietypowym głosie. Ich ścieżki skrzyżowały się w 2012. Pierwszy singel zatytułowany „Disappear” ujrzał światło dzienne w grudniu 2012 roku. W sierpniu 2013 nakładem U Know Me Records ukazała się EP-ka zespołu z utworami „Broken Hope” czy „Got U Under”. Ich debiutancki album „Triangles” miał premierę w maju 2014 roku.

The Dumplings łączą w swej muzyce młodość z bezkompromisowością, pokoleniowe teksty z świeżym spojrzeniem na elektronikę, chwytliwe melodie z tanecznym smutkiem. Justyna Święs (śpiew, muzyka 17 lat) i Kuba Karaś (muzyka, 18 lat) poznali się podczas konkursu piosenki i postanowili razem grać. Początkowo postawili na indie-rockowe akustyczne piosenki, ale zawładnęła nimi elektronika i podczas wspólnie spędzonych wakacji powstało kilka piosenek. Wysłali je do Łukasza Jakóbiaka, który zaprosił ich we wrześniu 2013 do swojego internetowego talk-show „20 m2 Łukasza”. W ciągu niecałego miesiąca fanpage The Dumplings zdobył ponad 13 tysięcy fanów, a od listopada zespół ruszył w regularne trasy koncertowe zapełniając kluby w całej Polsce.

W styczniu 2014 The Dumplings weszli do domowego studia nagraniowego Bartosza Szczęsnego, producenta ich krążka, znanego jako połowa duetu Rebeka, gdzie zostało nagranych kilkanaście piosenek na debiutancki album. Longplay „No Bad Days” miał premierę 13 maja.

Mikołaj Gramowski, tworzący jako Klaves, to 22-letni producent muzyczny z Poznania. Swoje pierwsze kroki w świecie produkcji stawiał pod koniec 2011 roku. Jego fascynacja brytyjską sceną klubową zaowocowała stworzeniem debiutanckiej EP-ki „At Dawn Again”, wydanej nakładem wytwórni Koh-I-Noor w kwietniu 2013. Zaledwie pół roku później – we wrześniu 2013, wypuścił drugą EP-kę „What I Like” , wydaną w amerykańskim Symbols Recordings. Jego utwory pojawiły się na falach BBC Radio 1Xtra oraz BBC Radio 6. Grane były także przez DJ-ów takich jak Gilles Peterson, Kastle czy Till Von Sein. W swojej muzyce przeplata on gęsto pocięte wokale i rozbudowane akordy, zaś gatunki definiujące jego brzmienie to przede wszystkim house i future garage.

Oto harmonogram koncertów:
4 października – Kraków, Fabryka
12 października – Wrocław, Stary Klasztor
17 października – Poznań, SQ
18 października – Szczecin, Hormon
19 października – Łódź, Scenografia