Xxanaxx zaprasza do ogrodu

25 marca 2015
ok. 1 minuta czytania

– Dawno przed płytą miałam pomysł na ten numer – opowiada wokalistka, Klaudia. – W głowie siedziały mi bębny i tysiąc krzyczących wokali. Cieszę się, że udało nam się zrealizować wreszcie taki utwór.

Klip inspirowany był baśniowym klimatem filmów „Labirynt Fauna” i „Czarownica” z Angeliną Jolie.

Głównym założeniem było stworzenie tajemniczej, baśniowej atmosfery. Zaproszona do współpracy przez Okomotion Film Production Sonia Pałęga, studentka łódzkiej filmówki i autorka filmu „Córy Wody” zajęła się reżyserią teledysku. Za zdjęcia odpowiedzialność wziął Arkadiusz Powałka – stale współpracujący z Okomotion przy realizacji teledysków.

– Napisałam bardzo wymagający treatment – opowiada Sonia. – Głównym punktem była dżungla. Wszyscy pytali „skąd weźmiemy egzotyczny las?” Najprostszą odpowiedzią było pójście do palmiarni. Wystarczyło zamaskować pewne rzeczy, odpowiednio ustawić lampy, puścić dym i znaleźliśmy się na Madagaskarze. Mieliśmy swojego pytona tygrysiego, kameleona i małego krokodyla o imieniu Chrupek. Szliśmy spać o 5 nad ranem, żeby o 11 być już w nowym miejscu. Zapewniam, że efekt końcowy był tego wart.

Ów efekt można sprawdzić pod tym adresem.

„Garden” pochodzi z debiutanckiej płyty duetu Xxanaxx. Album „Triangles” miał premierę w maju 2014 roku. Zespół wciąż koncertuje i w najbliższy piątek, 27 marca, wystąpi w krakowskiej Fabryce razem z Rebeką i Kixnare.