Yann Tiersen na zakurzonej dróżce

9 listopada 2010
ok. 1 minuta czytania

Wyprodukowana przez Francuza płyta zmiksowana została przez Kena Thomasa (Sigur Rós, M83, Moby) – To podróż zakurzoną dróżką, która prowadzi nas do śmierci – wyjaśnia twórca. – Nie jest ona smutnym, lecz barwnym, czasem bolesnym, ale zazwyczaj radosnym doświadczeniem – to życie!

Na krążku Tiersen powraca do pierwszej miłości – muzyki rockowej i twórczości m.in. Nicka Cave’a czy Joy Division. Zerwał z samotnością multiinstrumentalisty, sięgnął po gitarę elektryczną i zwerbował rockowych muzyków do współpracy. – Nowe dzieło różni się od wszystkiego, co robiłem dotychczas – zapewniał wcześniej. – „Dust Lane” jest dużo bardziej elektryczne i elektroniczne, a wokale pełnią niezmiernie ważną funkcję.

Oto tracklista:
„Amy”
„Dust Lane”
„Dark Stuff”
„Palestine”
„Chapter Nineteen”
„Ashes”
„Till The End”
„Fuck Me”

Pod koniec roku artysta zagra dwa koncerty w Polsce – 11 grudnia w Club XO we Wrocławiu oraz dzień później w klubie Wytwórnia w Łodzi.

Kompozytor zasłynął jako autor niezwykłych ścieżek dźwiękowych do filmów „Wyśnione życie aniołów”, „Amelia” czy „Good Bye Lenin!”. Ponadto ma na koncie współpracę z Tindersticks, Shannon Wright, grupą Dälek, Mattem Eliottem czy Jane Birkin.