Yaya DaCosta jest Whitney Houston

11 lipca 2014
ok. 2 minut czytania

Aktorka wciela się w piosenkarkę w obrazie zatytułowanym po prostu „Whitney Houston”. Pod tym adresem można zobaczyć DaCostę ucharakteryzowaną na gwiazdę muzyki. Zdjęcie nawiązuje do okładki albumu „Whitney” z 1987 roku.

Obraz ma koncentrować się na związku gwiazdy z Bobbym Brownem. Za kamerą staje Angela Basset. Premiera produkcji, która powstaje dla Lifetime, planowana jest na przyszły rok.

Męża, Bobby’ego Browna, zagra Arlen Escarpeta, z kolei Rolonda Ross sportretuje Robyn, przyjaciółkę i powierniczkę Houston.

Whitney Houston zmarła 11 lutego 2012 roku. Jej ostatnie, aktorskie i muzyczne dokonaniem to film „Sparkle” i towarzyszący mu soundtrack. W latach 80. Houston była pierwszą afroamerykańską artystką, która regularnie pojawiała się w stacji MTV. Jej pierwszy longplay stał się najlepiej sprzedającym się albumem debiutanckim solowej artystki w historii. Wokalistka była też pierwszą kobietą, która zadebiutowała na pierwszym miejscu na liście Billboard 200 i jej kolejnych siedem singli pojawiło się na 1. miejscu na liście Billboard Hot 100. Podczas ponad 25-letniej kariery jej albumy i single rozeszły się w nakładzie przekraczającym 170 milionów egzemplarzy.

Whitney Houston i Bobby Brown poznali się w 1989 roku podczas Soul Train Music Awards. Pobrali się w lipcu 1992 roku. W marcu 1993 na świat przyszło ich jedyne dziecko, córka, Bobbi Kristina Brown. Małżeństwo było burzliwe, a do mediów co jakiś czas docierały informacje o przemocy i narkotykach. Para rozstała się w 2006, a oficjalnie rozwiodła w kwietniu 2007 roku.