Yellow Claw z córką współlidera Kiss

2 marca 2017
ok. 2 minut czytania

Materiał o tytule „Los Amsterdam”, na którym didżeje i producenci w swoim stylu mieszają rozmaite odmiany klubowego grania, zwiastuje piosenka „Good Day”, w której inspiracje latami 80., przeplatają się z rytmiczną tanecznością i chwytliwością współczesnych hitów klubowych. Cechą charakterystyczną utworu jest wyjątkowy wokal znakomitej młodej Szwedki Elliphant, której specjalnością są elektronika i synthpop. Beaty wraz z holenderskimi didżejami współtworzył nominowany do Grammy francuski producent DJ Snake, który wsparł swoich kolegów już po raz trzeci. Efekt pracy wymienionych twórców znajduje się tutaj.

Płyta (premiera 7 kwietnia 2017) w zamyśle twórców ma być dźwiękowym portretem Amsterdamu. A że w holenderskim mieście barw jest wiele, na albumie odbijają się różne style, między innymi hip-hop, dubstep, dance i wiele innych. Wcześniej album promowały piosenki „Invitation” i „Love & War”, w których gościnny wokal należy do Yade Lauren.

W utworze „Home” gościem jest Sophie Simmons, córka współlidera rockowej i hardrockowej legendy, grupy Kiss, Gene’a Simmonsa. Inni goście na płycie to: Juicy J i Lil Debbie (w „City On Lockdown”), Cesqueax, Quavo i Tinie Tempah (w „Stacks”), soulowy wokalista Otis Parker (w „Friends In The Dark”), GTA (w „Hold On To Me”), STORi (w „Rose Horizon”) oraz Rochelle (w „Light Years”).

Yellow Claw to od 2016 roku Jim Aasgier (naprawdę Jim Taihuttu) oraz Nizzle (Nils Rondhuis). Przed niespełna rokiem pożegnał się z nimi MC Bizzey. Duet nagrywa dla należącej do Diplo wytwórni Mad Decent.

Oto tracklista:

1. Home (feat. Sophie Simmons)
2. Without You (feat. The Galaxy & Gia Koka)
3. Love & War (feat. Yade Lauren)
4. Good Day (feat. DJ Snake & Elliphant)
5. Open (feat. Moksi & Jonna Fraser)
6. City On Lockdown (feat. Juicy J & Lil Debbie)
7. Friends In The Dark (feat. Otis Parker)
8. Stacks (feat. Cesqeaux, Quavo & Tinie Tempah)
9. Last Paradise (feat. Soki)
10. Light Years (feat. Rochelle)
11. Hold On To Me (feat. GTA)
12. Rose Horizon (feat. STORi)
13. Invitation (feat. Yade Lauren)

Ostatnia do tej pory płyta Yellow Claw to „Blood For Mercy” z 2015 roku.