You Me At Six, Natalia Nykiel i Little Simz zamykają skład Orange Warsaw Festival

11 maja 2017
ok. 3 minut czytania

You Me At Six od kilku lat zajmują czołowe miejsce wśród brytyjskich zespołów z kręgu mocnego gitarowego grania, będąc europejską odpowiedzią na popularność Fall Out Boy, Paramore czy Jimmy Eat World. Bo rzeczywiście to amerykańska scena dominuje w pop-punku, ale You Me At Six bronią honoru Europy. Powstali w 2004 roku w angielskim Weybridge, ale pierwsze ważne wydawnictwo – debiutancki album „Take Off Your Colours” wydali cztery lata później. Od początku mieli silne wsparcie brytyjskiej prasy muzycznej i rewelacyjne opinie na temat występów live. O perspektywie nadchodzącego sukcesu świadczył fakt, że ich pierwsza płyta dotarła do 25. miejsca listy najchętniej kupowanych płyt w Wielkiej Brytanii. Jak na początek kariery, był to wynik więcej niż obiecujący. You Me At Six potwierdzili pokładane w nich nadzieje – kolejne albumy były nie tylko lepsze pod względem muzycznym, ale przede wszystkim zdobywały coraz więcej fanów – piąte, trzecie i wreszcie pierwsze miejsce na liście UK Top 40. Na szczyt dotarła ich czwarta płyta, „Cavalier Youth”, wydana w 2014 roku. Ich najnowszy album, „Night People”, to mocniejszy i ciemniejszy rock, ale ze względu na osobę producenta – Jacquire’a Kinga, oraz miejsce nagrywania – Nashville, to także płyta, na której słychać echo prawdziwego rock and rolla. You Me At Six zagrają na OWF w porze odpowiadającej tytułowi płyty, czyli 22:30 na Warsaw Stage.

Debiut Natalii Nykiel na polskiej scenie można opisywać w kategoriach fenomenu. W kilka miesięcy osiągnęła sukces, na jaki niektórzy muszą pracować latami. I, co najciekawsze, nie ma w tym przypadku taniej popularności – jest praca, świetni współpracownicy i wysoka jakość nagrań. Do pracy przy „Lupus Electro”, swoim debiucie, zaprosiła m.in. Nosowską czy Michała „Foksa” Króla, który zadbał o produkcję całości, tworząc jeden z najciekawszych popowo-elektronicznych albumów ostatnich lat. Po sukcesie singla „Bądź duży”, który do dziś na You Tube doczekał się ponad 43 milionów odtworzeń, Natalia poszła za ciosem i wydała utwór „Error”, niekwestionowany przebój 2016. Minął rok i w stacjach radiowych właśnie wylądował nowy singel pt. „Spokój”. W wersji live usłyszymy go już 3 czerwca podczas koncertu Natalii na Orange Warsaw Festival, choć artystka obiecuje, że zagra także kilka nowych utworów z nadchodzącej płyty.

Little Simz to londyńska raperka, piosenkarka i aktorka, która swoją muzyczną karierę rozpoczęła jeszcze jako nastolatka. Jest świetną kontynuatorką całej linii brytyjskiego hip-hopu tworzonego przez kobiety, na czele których stały Ms. Dynamite, Speech Debelle czy Estelle. Little Simz debiutowała EP-kami. Na koncie ma dwa albumy – „A Curious Tale of Trials + Persons” z 2015 oraz wydany pod koniec ubiegłego roku „Stillness In Wonderland” luźno inspirowany „Alicją w Krainie Czarów”. Albumowi towarzyszą wydarzenia specjalne: komiks, wystawa i oczywiście trasa, w ramach której Little Simz 2 czerwca zagra na Orange Warsaw Festival.

Na festiwalu wystąpią ponadto Justice, Imagine Dragons, Kings of Leon, Martin Garrix, Years & Years oraz Kodaline, a także Miuosh, Łona i Webber, Maria Peszek, KAMP!, Daria Zawiałow, Rosalie. czy Two Door Cinema Club. Impreza odbędzie się w dniach 2-3 czerwca na warszawskim Służewcu.

Bilety:
karnet 2-dniowy – 379 zł
bilet jednodniowy – 219 zł