Yungblud całuje Halsey

21 lutego 2019
ok. 1 minuta czytania

Za teledysk odpowiada Colin Tilley.

– Piosenka to historia perfekcyjnej tragedii, która odzwierciedla obraz współczesnej miłości w naszym społeczeństwie. Jesteśmy tak skoncentrowani na tym, co będzie dalej, że nie potrafimy spojrzeć na to, co mamy przed oczami – wyjaśnia Yungblud. – Nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele posiadamy, dopóki ktoś nam tego nie odbierze. Praca z Halsey i Travisem to spełnienie marzeń. Każdy z nas jest rockowym dzieciakiem. Dorastaliśmy przy takiej muzyce. Spotkaliśmy się w studiu i postanowiliśmy dodać nowoczesnego sznytu do inspiracji sprzed lat.

Za produkcję „11 Minutes” odpowiadają Matt Schwartz (Cold War Kids, Kylie Minogue), Zakk Cervini (Good Charlotte, Mayday Parade) i Chris Greatti (Grimes, Black Veil Brides).

Najnowszy singiel Halsey – „Without Me” – doskonale radzi sobie na listach przebojów. Trafił na szczyt zestawienia Billboard’s Hot 100, a w Stanach dwukrotnie pokrył się platyną. Travis Baker, znany dzięki występom z blink-182, Transplants czy +44, jak również solowej twórczości, trafił na listę najlepszych perkusistów wszech czasów przygotowaną przez dziennikarzy „Rolling Stone”.

Poprzedni singiel Yungbluda to „Loner”, hit dla outsiderów, który zdobył już ponad 90 milionów streamów w serwisach cyfrowych.

Yungblud, który naprawdę nazywa się Dominic Harrison, gra na gitarze, basie, pianinie oraz perkusji. Po raz pierwszy sięgnął po gitarę jako dwulatek, a w wieku 10 lat pisał autorskie piosenki. W 2018 roku ukazał się jego debiutancki album „21st Century Liability”.

Yungblud zagra 5 listopada w klubie Proxima.