Z rockowej estrady do filmu Angeliny Jolie

2 stycznia 2015
ok. 2 minut czytania

Jolie powierzyła muzykowi rolę brutalnego komendanta obozu, do którego trafia główny bohater filmu – Louis Zamperini (Jack O’Connell). – Nie miałem wcześniej żadnych aktorskich doświadczeń i nie byłem przekonany czy sobie poradzę – przyznaje w rozmowie z miesięcznikiem „Total Film” Miyavi. – Usłyszałem, że Angie szuka gwiazdy rocka, muzyka, który nie boi się występu przed tłumem ludzi. Mój bohater Mutsushiro Watanabe zastraszał grupę więźniów. Umiejętność obcowania z tłumem była więc konieczna.

– Miałem też obawy związane z portretem Japończyków w filmie – dodaje Miyavi. – Nie chciałem zrobić czegoś, co mogłoby urazić moich rodaków. Zmieniłem zdanie po spotkaniu z Angie, która przekonała mnie, że zależy jej na filmie, który stanie się pomostem między narodami, kulturami. To nie jest typowa produkcja wojenna, w której Ameryka wygrywa, a Japonia przegrywa. Ta historia ma o wiele bardziej ludzki wymiar. Mówi o tym jak niesamowity i genialny był Louis Zamperini. Mój bohater to też o wiele bardziej skomplikowana postać – człowiek zagubiony, niestabilny, w bardzo trudnej sytuacji. Starałem się to pokazać na ekranie.

Jolie wyreżyserowała swój film na podstawie powieści „Unbroken: A World War II Story of Survival, Resilience, and Redemption” Laury Hillenbrand. Po tym jak jego samolot roztrzaskał się, Louis Zamperini (Jack O’Connell) wraz z dwójką ocalałych dryfował po wodach Pacyfiku przez 47 dni. W końcu został wyłowiony przez japońską flotę. Na lądzie trafił do obozu jenieckiego, w którym był torturowany przez komendanta-sadystę. Pod koniec wojny Zamperini odzyskał wolność, jednak później przez wiele lat borykał się z problemami będącymi wynikiem powojennej traumy.

„Niezłomny” trafi do polskich kin już 2 stycznia. W obsadzie znaleźli się również Domhnall Gleeson, Finn Wittrock, Garrett Hedlund, John Magaro, Alex Russell i Carla Thexton.

Miyavi to japoński wokalista, gitarzysta i twórca piosenek. Na koncie ma 7 albumów, z których ostatni, zatytułowany po prostu „Miyavi”, miał premierę w czerwcu 2013 roku.